Słuchawka prysznicowa Oxygenics Body Spa

Oszczędzanie to temat, wbrew pozorom, dość skomplikowany. Oczywiste posunięcia w tym względzie mogą prowadzić do wyrzeczeń, które nie owocują oczekiwanymi rezultatami. A ja, jak na typowego homo sapiens przystało, tego obawiam się najbardziej – bezcelowego poświecenia, rezygnacji z przyjemności, która nie przynosi żadnych korzyści. Jak tego uniknąć? Wygląda na to, że jedynym sposobem są wytrwałe poszukiwania w Internecie lub jeszcze skuteczniejsze uczenie się na własnych błędach. Mam nadzieję, że ten blog będzie dla jego czytelników drobną wskazówką i pozwoli uniknąć kosztownych pomyłek. Wierzę, że Państwa opinie i komentarze (za które z góry dziękuję) staną się cennym źródłem wiedzy nie tylko dla mnie, ale i dla wszystkich którzy na tę stronę zawitają.

W moje ręce wpadła ostatnio słuchawka prysznicowa firmy Oxygenics – model Body Spa. Przyznam szczerze, że nie przewidywałem wydania na tego rodzaju produkt ok. 155 zł, jednak po długiej walce z samym sobą, stwierdziłem że warto zjeść kilka posiłków mniej i zaryzykować inwestycje w coś, co przynajmniej wygląda oryginalnie.

Montaż tej słuchawki nie odbiega niczym od zwykłej słuchawki prysznicowej dostępnej w każdym sklepie. Rzecz sprowadza się do przykręcenia natrysku do końca węża prysznicowego. I chwilę po zakupie można się już cieszyć nowym nabytkiem.

To co od razu nie pozostawia wątpliwości, to fakt że nawet po delikatnym odkręceniu kurka, słuchawka Body Spa zapewnia intensywny strumień o sporym ciśnieniu. To miłe zaskoczenie, uspokoiło moje ciągle jeszcze dręczące mnie sumienie. Właściwie pierwsze użycie, daje jasny obraz tego, że ta słuchawka naprawdę pozwala zaoszczędzić sporo wody podczas korzystania z prysznica. Dodatkowo pomyślałem sobie o piecyku, który w moim domu ogrzewa wodę. Mniej wody do podgrzania = mniej zużytego gazu.

Deklarowany średni przepływ wody równy 5-7,5 l/min pozwala na pełen komfort użytkowania. Obawiałem się, że zbyt duża ilość powietrza w strumieniu wody, sprawi że szybkie opłukanie się będzie niemożliwe. Wykorzystany w Body Spa efekt dyszy Venturiego, sprawdza się jednak znakomicie. Specjalnie uformowana dysza słuchawki (a konkretnie jej przewężenie) znacznie zwiększa prędkość strumienia. Dodatkowo na skutek różnicy ciśnień, powstaje podciśnienie, które zasysa powietrze i miesza je z wodą.  Mimo redukcji i napowietrzenia strumienia wody, produkt Oxygenics nie traci żadnego atutu konwecjonalnej słuchawki prysznicowej, do której wszyscy jestesmy przyzwyczajeni.

Jak dowiedziałem się z instrukcji specjalne tworzywo wykorzystywane przez Oxygenics – Delrin, dzięki strukturze o niskej porowatości, znacznie redukuje zjawisko osadzania się kamienia. Fakt ten niezmiernie mnie cieszy, ponieważ woda w moim miasteczku do miękkich nie należy. Zresztą wystarczy przyjrzeć się świeżo zaprzonej herbacie. Sama konstrucja słuchawki pozwala na jej łatwe oczyszczenie, w razie gdyby zaistniała taka konieczność. Wystrczy odkręcić pierścień na końcówce słuchawki, żeby dostać się do środka. Dysze wylotową stanowi sama szczelina między wspomnianym pierścieniem i wewnętrznym profilem. Że proste rozwiązania są najskuteczniejsze (i najtrwalsze) nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Z Oxygenics Body Spa nie dość, że oszczędzam, to jeszcze mogę liczyć na coś w rodzaju bicza wodnego, który rano dość skutecznie stawia na nogi.

Ten zakup zdecydowanie mogę zaliczyc do udanych.

3 myśli nt. „Słuchawka prysznicowa Oxygenics Body Spa

  1. PP

    Fajna słuchawka, ale czy tyle warta? Do tego, jako osoba szukająca oszczędności, powienieneś zajrzeć na all..gro, gdzie ten model kosztuje nawet <130 zł. Nie mówiąc już o akcjach typu Groupon, gdzie widziałem ją za bodajże 89 zł. 🙂

    Odpowiedz
  2. Beata

    Potwierdzam i polecam tą słuchawkę prysznicową. Korzystałam z niej w w santorium i stała się moim marzeniem, znalazłam kupiłam jest super.Domownicy też ją bardzo polubili . Ja też wole orginał kupiłam na promocji za 135zł, ale myśle,że jest warta nawet 155zł. Sprawdziłam jest oszczędna , już nie krzyczę zakręć tą wodę…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *