Jak nie wydać dużo na słuchawkę prysznicową i cieszyć się niskimi rachunkami za wodę?

Zakup słuchawki prysznicowej nie jest wcale tak łatwy jak się nam wydaje. Z pozoru trywialna sprawa potrafi przyprawić o ból głowy, bo oferta producentów słuchawek jest bardzo szeroka i każdy zachwala inny asortyment. Ponieważ odgrzebałem w piwnicy starą słuchawkę, która okazała się całkiem sprawna… i w dodatku z regulacją strumienia w 5 wariantach! Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, więc postanowiwszy iść za ciosem, zdecydowałem się na „stworzenie” wodooszczędnego zestawu prysznicowego możliwie tanim kosztem. Jak tego dokonać?

Sprawa jest naprawdę prosta, wystarczy kupić reduktor przepływu wody (zwany potocznie perlatorom prysznicowym). Mój wybór padł na regulator Neoperl PCW – zakupiony w sklepie dlakieszeni.pl za jedyne 12,50 zł.

Neoperl PCW

Neoperl PCW

Neoperl PCW, to bardzo niepozorne rozwiązanie, które ma całkiem sporo atutów. Reduktor jest przeznaczony do montażu między baterią prysznicową a wężem prysznicowym, w nakrętce węża. Neoperl PCW pełni jednocześnie funkcję uszczelki i w moim przypadku w pełni się z tej funkcji wywiązuje. Wychodzi mu to nawet lepiej niż oryginalnej uszczelce.

Jedyną zagadką w trakcie banalnego montażu, było Prawdowie zorientowanie reduktora w kierunku góra-dół. Ze strony producenta można dowiedzieć się, że PCW wkłada się w nasadę węża prysznicowego, czarnym O-ringiem w stronę baterii, czyli po umieszczeniu reduktora w wężu, musimy widzieć małe czarne kółko. Dla mnie nie było to oczywiste.

Neoperl PCW występuje w kilku wariantach przepływu. Ja wybrałem wersję 7 litrów na minutę. Niemal idealnie równomierny strumień wydobywa się teraz z mojej słuchawki prysznicowej praktycznie w pełnym zakresie pracy baterii. Czy zawór otwieram nieznacznie, czy na 100%, strumień jest prawie jednakowy.

Teraz czekam z niecierpliwością na kolejny rachunek za wodę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *