Dodatkowe środki na dotacje dla kolektorów

Zainteresowanie programem dopłat do zakupu instalacji kolektorów słonecznych, który został uruchomiony w 2010r. przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), chyba zaskoczył Zarząd NFOŚiGW, który zdecydował o zwiększeniu środków przeznaczonych na program o 150 mln zł (z 300 mln zł do 450 mln zł).
W przeciągu dwóch lat do banków biorących udział w programie, wpłynęło przeszło 25 tys. wniosków na kwotę dotacji przekraczającą 160 mln zł. Zgodnie z wyliczeniami NFOŚiGW, przy utrzymującym się tak dużym zainteresowaniu, zaplanowany budżet zostałby wyczerpany już na początku 2013 roku.

Zwiększenie puli środków przeznaczonych na program oraz aktualizacja harmonogramu spowodują że kredyty z dotacją NFOŚiGW będą udzielane do roku 2014, natomiast wypłata dotacji potrwa do końca 2015 r.

Decyzja NFOŚiGW wywołała zadowolenie Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej, który jednocześnie apeluje o poszerzenie programu dopłat o inne mikroinstalacje OZE takie jak:
– instalacje fotowoltaiczne;
– małe elektrownie wiatrowe;
– kotły na pelety i brykiety;
– geotermalne pompy ciepła.

Trzymamy kciuki, żeby NFOŚiGW zdecydował się na takie rozwiązanie, umożliwiając nam wszystkim lepsze dopasowanie energooszczędnych instalacji do indywidualnych potrzeb 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *