Akcesoria do perlatorów


Dzisiaj chciałbym przedstawić kilka dodatkowych elementów do perlatorów, które pozwalają na, ochronę sitka przed kradzieżą,  zmianę rodzaju gwintu oraz na zmianę kierunku przepływu strumienia wody.  Wyżej wymienione modyfikacje wymagają podłączenie specjalnych przystawek. Dodatkowe elementy zwiększają liczbę łączeń i oczywiście zwiększają cenę. Sam jestem zwolennikiem prostych rozwiązań, które mają fabrycznie wbudowane rozwiązania jak np. przegub, czy też obudowa z odpowiednim gwintem.

Akcesoria do perlatorów:

  • Adaptery (przejściówki) zmieniające rodzaj gwintu – na rynku możemy spotkać, takie które zmieniają gwint  np. z M24na M22 (lub odwrotnie), takie rozwiązanie spotykamy np. w perlatorach chińskiej firmy Hihippo (osobiście nie polecam takiego rozwiązania, lepiej sprawdzają się perlatory firm Neoperl i Terla Freelime, które mają całe obudowy z odpowiednim gwintem).  Ciekawym rozwiązaniem jest adapter, który umożliwia wkręcenie tradycyjnego perlatora (M24/M22) do kranu wannowego – przejściówka M28 na M24, rozwiązanie to jest bardzo ciekawe, gdyż pozwala na dużą redukcje (np. do adaptera wkładamy perlator o przepływie 8l/min – perlatory wannowe mają redukcję na poziomie 10-15l/min)

Adapter Neoperl M28-M22/M24

  • Specjalna obudowa zabezpieczająca perlator przed kradzieżą –  jest to rozwiązanie, które zapobiega aktom wandalizmu i kradzieżom perlatorów w sanitariatach publicznych tj. w szkołach, szpitalach, a nawet w więzieniach. Takie rozwiązanie charakteryzuje się solidna konstrukcja oraz kompatybilnością w stosunku do tradycyjnych perlatorów M22/M24.

Obudowa perlatora zabezpieczona przeciw kradzieży

  • Przegub kulowy – pozwala na regulację kierunku  strumienia wody. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy pełen komfort użytkowania baterii kranowej. Najczęściej stosowane są w kuchni. Na rynku spotkać można przeguby o różnych gwintach np. M24/M24, M18/M18, co ciekawe przeguby kulowe mogą stanowić pewnego rodzaju adaptery, gdyż są takie które zmieniają gwint z M24 na M22 itp.

Przegub kulowy Neoperl M22x1/M22x1

 

*zdjęcia pochodzą ze strony sklepu internetowego dlakieszeni.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *